

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fuse |
| Current Rating | 500 mA |
| Color | Purple |
| Size | 8.50 mm x 7.20 mm x 4.00 mm |
Stock: 2330
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09332
Ext.Price$0.09332
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09332 | $0.09332 |
| 10 | $0.04666 | $0.46660 |
| 50 | $0.04175 | $2.08750 |
| 100 | $0.03735 | $3.73500 |
| 500 | $0.03230 | $16.15000 |
| 1000 | $0.02794 | $27.94000 |
| 3000 | $0.02658 | $79.74000 |
| 5000 | $0.02528 | $126.40000 |
| 10000 | $0.02381 | $238.10000 |
